نکات چهار قسمت اصلی آزمون تافل (TOFEL IBT)

نکات و راهنمایی هایی برای موفقیت در آزمون تافلIBT

 

قسمت گوش کردن (Listening) آزمون تافل IBT

  -قبل از آنکه در آزمون تافل شرکت کنید, باید بدانید که در این قسمت از آزمون انتظار چه چیزی را داشته باشید, بنابراین, با ساختار قسمت گوش کردن آزمون تافل آشنا شوید. در این صورت شما احساس راحت تری خواهید داشت و میتوانید بهتر در گوش کردن فایل های صوتی که پخش میشود تمرکز کنید.

افکار اشتباه از آزمون آیلتس (IELTS)

ده ذهنیت و افکار اشتباه از آزمون آیلتس (IELTS)

 

  1. آزمون آیلتس از دیگر آزمون ها دشوار تر است.

خیر. آزمون آیلتس از آزمون های دیگر سخت تر نیست, اما تمامی آزمون ها مانند آزمون آیلتس, مهارت های مشابه آن را مورد سنجش و ارزیابی قرار نمی دهند. آزمون آیلتس به این دلیل شما را به چالش می کشاند زیرا رشته ای که شما قصد تحصیل و مطالعه ی آن را دارید نیز سخت و دشوار خواهد بود.

نکات صحبت کردن (Speaking) آزمون آیلتس

قسمت صحبت کردن (Speaking) آزمون

قسمت صحبت کردن آزمون آیلتس سطح تسلط کاندید را در صحبت کردن او به زبان انگلیسی ارزیابی میکند. بنابراین لازم است تا کاندید ها توانایی های خود را در صحبت کردن به زبان انگلیسی به آزمونگرانی که با آنها مصاحبه میکند به اثبات برسانند .

نکات نوشتن (Writing) آزمون آیلتس

 

قسمت نوشتن (Writing) آزمون

- قسمت نوشتن آزمون به مدت 60 دقیقه زمان می برد.

- دو متن برای نوشتن وجود دارد.

تکیف نوشتن اول به طور تقریبی حدود 20 دقیقه زمان می برد, و از شما خواسته می شود تا حداقل در حدود 150 کلمه بنویسید. و تکلیف دوم تقریبا به مدت 40 دقیقه زمان می برد و نوشتن حداقل 250 کلمه برای آن لازم است.

آزمون خواندن (Reading) آیلتس

قسمت خواندن (Reading) آزمون آیلتس (IELTS)

 

قسمت خواندن آزمون آیلتس, به مدت 60 دقیقه زمان می برد و در کل دارای سه بخش می باشد که شامل سه متن ترکیبی از 1500 تا 2500 کلمه میباشد.

این قسمت به طور کل دارای 40 سوال می باشد.

1 2 3 4